teisipäev, 27. oktoober 2015

Argitoimetused...

Nädalaga on meil juba välja kujunenud kindel päevakava.
Tol hommikul, kui läksime esimest korda kutsikaid vaatama, toimus meil kodus perekoosolek. Panime paika igaühe ülesanded, et vältida edaspidi tülisid, et kes peab kutsa järgi koristama või kes hommikul soojast voodist esimesena välja ronima.
Meie esialgsed ülesanded jagunesid järgmiselt:
Remo võttis enda peale põranda koristamise, kui kutsal peaks tuppa õnnetus juhtuma (esimestel päevadel ta pääses sellest, kuna teda ei olnud kas kodus või magas alles), jalutamise ja mängimise.
Keron lubas ka kutsat mänguga lõbustada.
Antoni ülesanneteks jäid kuudi tellimine, aediku ehitamine ning vajadusel arsti juures käimine.
Mina võtsin siis enda peale hommikuse ringi (täitsa vabatahtlikult), aia ja aediku koristamise "miinidest" ning koolitustel käimise.
Seega algab minu hommik kell 6.30 - väike tiir kergendusteks (WCd ma siiski aianurka ei rajanud, meie maja vastas on selleks üks sobiv väike platsike), veidi mängimist, söök ja värske vesi kätte, soovin kutsale head päeva, lohutan, et kohtume õhtul. Tavaliselt see teda ei lohuta ja üritab ikka välja trügida, välja arvatud siis, kui toidukausis on liha. Siis torman tuppa end ja lapsi valmis seadma.
Koju jõuan 16.30, siis läheme kõik Raffyga õue ja oleme seal paar tundi. Esmaspäeva ja reede õhtuti (kell 17.15), kui Remol on muusikakoolis tunnid, pakime ka Raffy autosse, kutsume sõbrad (Keroni kaks rühmakaaslast) kaasa ja veedame Remot oodates aega pargis lehtedes hullates.


Jälle ühel õhtul pargis Remot oodates.
"Lill - selle suve viimane" (filmist Jääaeg)


Oli lill, enam ei ole :)Esimestel päevadel tundus meile, et Raffy on jube kondine ja olin ikka nii mures, et kui jälle Aglet kohtasime, küsisin üle, kas kutsa on normaalkaalus. Õnneks muretsesin asjata. :) Kuna selle kinnituse saamiseks läks ikka mitu nädalat, siis andsime Raffyle süüa kolm korda päevas - hommikul, siis kui koju jõudsime ja kell 22.00. Seega tegin õhtul kell 21.00, kui poisid oli voodisse läinud, Raffyga veel väikese jalutuskäigu. Nüüd oleme ikka kahele toidukorrale üle läinud ja kutsa saab oma õhtusöögi enne kui poisid ööunne saadame.
Nädalavahetusel on nii mõnusad ilmad olnud, et olen sõbrannad ka kutsunud väikesele jalutuskäigule Turba terviseteele (endine Riisipere-Haapsalu raudteetamm). Seal on mõnus ja turvaline - ei ühti kihutavat autot.
Mõned pildid meie argisest jalutuskäigust ehk meie 2. fotosessioon (fotograaf: ikka meie armas Maria).
 Raffy rihma hoidmine pakub palju elevust ja õpetab lastele ka jagamist :)
 Naudime viimast päikest...
 Tahaks ka siina metsa laste juurde...
Parim koht puhkamiseks...Nende jalutamiste ja hoovis mängimiste vahele olen püüdnud põimida ka koolitust. "Ei" selgeks tegemisega alustasime juba 3-4 päeval. Ka jalutamisele olen taskusse pistnud mõned maiused, saame harjutada "Siia" korraldust. Eriti meeldib seda teha lastele, kes tahavad ka kutsat premeerida.


 "Raffy, siia!"
 Väike maius ja ...
kiitev patsutus "Tubli koer!"


                                                                              
Ka Lisandra soovib kutsale maiust pakkuda

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar