reede, 12. august 2016

Raffy neljas näitus...

Juba kaks nädalat hiljem ootas meid ees järgmine näitus. Seekord võtsime suuna Lätti. 14.-15. mail toimus Līčis, Jelgavas saksa lambakoerte erinäitus.
Sõit lõunanaabrite juurde algas juba hommikul kell 5. Kaasa sai pakitud Raffy hommikusöök, kuna enne näitust ei ole hea kõhtu täis süüa (eks proovige ise täis kõhuga joosta) ning joogivesi, õe küpsetatud kaneelisaiakesed meile (nämma, tõotas tulla imeline reis).

Päikesetõus Eestis, lõunapool läks ilm kahjuks kehvaks.

Kuigi Raffyle autosõit meeldib, polnud meil õrna aimugi, kuidas ta nii pika sõidu vastu peab. Lisaks Lätile oli meil plaan veel minna Leetu, kuna õekene soovis uut autot. Meie suureks rõõmuks oli Raffy super reisikaaslane. Enamus sõidust ta muidugi magas, lausa nii sügavalt, et kaks korda käisin piilumas, kas kutsaga on ikka kõik korras, ühel korral isegi äratasin ta igaks juhuks üles.

Väike peatus enne Eesti-Läti piiri.

Peatuste ajal lasime ka Raffyl jalgu sirutada ning väga uhke tunne oli kuulda, kuidas võhivõõrad sinu neljajalgset sõpra kiidavad, isegi Leegu automüüjale avaldasime muljet. :)
Näitus seekord nii hästi ei läinud - pärast kirjeldust tõsteti meid teiseks, kuid jooksuringides kukkusime viiendaks. Põhjuseks ikka nõrk selg ja vastupidavus. Raffy lihtsalt väsis ära, viimastel ringidel pidin lausa ees jooksma, et ta natukenegi viitsiks end liigutada. Meie tuleviku märksõnadeks sai rattavedu ja jooksmine.


Kohtunik: Hr Edgar Pertl (AU)
Võistlusklass: kutsikad 9-12 kuud, isased
Kohtuniku hinnang: Must, ea tüübiga, keskmiselt tugev, väga hea pea, tumedad silmad, väga hea üla- ja alaliin, väga head esi- ja taganurgad, hea maadhaarav liikumine
Tulemus: VL (väga lubav) 5. koht (ringis oli 9 koera)

Kuna ilm oli kehva, vihma muudkui sadas ja jube külm oli ka, siis seekord meie esimesest välisreisist pilte eriti ei olegi. Kuid jäädvustatud sai siiski kõige tähtsamad hetked - pildid saagiga :)

Päris tühjade kätege me koju tagasi sõitma ei pidanud - 5. koht oli viimane, kes sai karika :)
Pilt tehtud siis, kui koju tagasi jõudsime.

Foto: Maria Mäe 

Foto: Maria Mäe
Läti vihmas Kristi ja Maleficent Artur (Raffy) VL5 ning Maleficent Agador (Karu) ja Engely VL1.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar