teisipäev, 3. mai 2016

Tallinna Võitja 2016...

16.-17. aprillil 2016 toimunud Eesti Kennelliidu korraldatud rahvusvaheline koertenäitus "Tallinna Võitja 2016" oli Raffy teine näitus ja esimene väikese ringi näitus. Saksa lambakoerte etteaste oli pühapäeval, 17. aprillil.
Kohtunik: Olga Timofeeva (RU)
Lisaks uuele näituse kogemusele sai Raffy proovida ka elu puuris. Agle pakkus välja, et me võiksime tema autoga näitusele sõita, kuna ma ei ole linnas autoga sõitmise eriline fänn. Agle oli autosse pannud kaks puuri: üks Itale ja teine Raffyle. Esilagu püüdis Raffy küll kõigi oma nelja käpaga vastu punnida, kuid kui need käpakesed õhku tõstetakse, siis kahjuks muid abivahendeid tal ei ole ja nii ta puurist end leidiski. Minu üllatuseks kulges sõit Tallinnasse väga rahulikult, esialgu küll Ita veidi urises tervituseks, sõidu ajal Raffy niutsus mõned korrad, kuid kuulnud minu häält, rahunes jälle.  
Näitus toimus Saku Suurhallis. Ka sinna võtsime kutsadele puurid kaasa, kuna terve hall oli erinevaid koeri täis ning terve päeva koera rihmast tirida ei tahtnud. Ka koertele oli kindlasti turvalisem ja rahulikum oma puuris lesida. Raffy käitus ka seal väga hästi, ei üritanud kordagi puurist välja murda ning ka tema puuri saamisega ei olnud enam mingeid probleeme. 
Ka ringis oli Raffy supertubli. Oli rahulik, lasi ilusasti hambaid kontrollida, püsis seismispoosis. Ma ei pidanud isegi kordagi mänguasja piiksutama, millega kutsa tähelepanu püüan, et teda õigesse suunda vaatama saada. Tulemuseks kaks rosetti: EAH (eriauhind) ja TPK (tõu parim kutsikas) ja I koht (Raffy oligi ainus koer oma vanuseklassis). Rosette antakse aga ainult neile, kes kohtuniku arvates seda väärivad.
Kohtuniku kirjeldus: suur, tugeva luustikuga, täiuslikus vormis, tõutunnustele vastav pea, tumedad silmad, mõõduka pikkusega, head nurgad taga ja ees, hästi arenenud rind, ühtlase/tasakaalus liikumisega.
Päeva kõikide tõugude parimad kutsikad osalesid õhtul Näituse Päeva Parima Kutsika võistlusel. Otsustasime ka sellele võistlusele jääda. Avaringist edasi meid ei valitud. Oli näha, et Raffy oli pikast päevast väsinud.
Siit on võimalik vaadata Tallinn Võitja 2016 2. päeva parima kutsika valimist: https://www.youtube.com/watch?v=51zkHH1s42s
Ringi siseneb esimesena Raffy vend Karu ja teine koer ongi meie Raffy.

Ja Mariast on saanud meie isiklik fotograaf. Kahjuks olime mõlemad sellisel üritusel esimest korda ning ei osanud pildistamiseks head positisiooni valida, kuid mõned pildid sellest pikast ja väsitavast, kuid toredast päevast meil siiski jagada on.

Kohtunik hambaid kontrollimas.Nüüd juba kodus oma "saagiga" poseerimas. TPK (punane) ja EAH (lilla)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar